Základní umělecká škola
Mladá Boleslav

Aktuality a oznámení

ÚSPĚCHY ZUŠ MB v roce 2017

04.01.2018 - 14:19 Eva Pinkasová

ZUŠ Mladá Boleslav se může tradičně pochlubit úspěchy v národních a mezinárodních
soutěžích. V roce 2017 se naši žáci umístili na předních příčkách v těchto soutěžích:


Violoncellová soutěž Jana Vychytila (s mezinárodní účastí, Praha, leden 2017)
Daniel Novák (violoncello, ze třídy p. uč. Evy Pinkasové) - 1. místo, vystoupení na koncertě vítězů


Celostátní dětská výtvarná soutěž „Příroda kolem nás“ (Národní park Podyjí, duben 2017)
Eva Masáková (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice) – 2. místo
Jaroslava Pažoutová (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice) - čestné uznání


Mezinárodní houslová soutěž Mistra Josefa Muziky (Nová Paka, duben 2017)
Jan Novák (housle, ze třídy p. uč. Marie Švejdové) - 2. místo a Cena za nejlépe provedenou
povinnou skladbu (Luboš Fišer: Amoroso)


Teplické flautohry - soutěžní přehlídka ve hře na zobcovou flétnu (Teplice, duben 2017)
Flauto Collegium (soubor zobcových fléten ze třídy p. uč. Tomáše Rýdla) – 1. místo


Celostátní soutěžní přehlídka Zahrada písní (Praha, duben 2017)
pěvecký sbor JIŘIČKY MINORKY (pod vedením p. uč. Jiřiny Jiřičkové) – zlaté pásmo
pěvecký sbor JIŘIČKY (pod vedením p. uč. Jiřiny Jiřičkové) – stříbrné pásmo v kategorii
smíšených sborů, cena poroty za flétnový doprovod Aničce Jiřičkové


V srdci paní Zdislavy – výtvarná soutěž (Jablonné v Podještědí, květen 2017)
Anna Fousková a Hana Lazarová (ze třídy p. uč. Jarmily Novákové) - 2. místo


Novohradská flétna (mezinárodní soutěž, Nové Hrady, květen 2017)
Miriam Tresová (zobcová flétna, ze třídy p. uč. Veroniky Skopcové, pobočka Bělá pod Bezdězem) – 1. místo
Alice Jeřábková (zobcová flétna, ze třídy p. uč. Veroniky Skopcové, pobočka Bělá pod Bezdězem) – 2. místo


Ústřední kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje (Liberec, květen 2017)
Jan Novák (housle, ze třídy p. uč. Marie Švejdové) – 1. místo
Josefína Hudcová (viola, ze třídy p. uč. Marie Švejdové) – 1. místo, vystoupení na koncertě vítězů
Daniel Novák (violoncello, ze třídy p. uč. Evy Pinkasové) – 1. místo
Alžběta Sunkovská (violoncello, ze třídy p. uč. Marty Šulcové) – 2. místo
Dagmar Kulíšková (violoncello, ze třídy p. uč. Evy Pinkasové) – 2. místo
Ivan Skopec (kontrabas, ze třídy p. uč. Václava Hořáka) – 2. místo
Eva Neumanová (housle, ze třídy p. uč. Evy Neumanové) – 3. místo
Poděkování patří i skvělým korepetitorům - p. uč. Miroslavě Hořákové, p. uč. Veronice Skopcové a p. uč. Markovi Müllerovi.


Výtvarná soutěž pro děti a mládež „ Krakonoš a Krabat“ (s mezinárodní účastí,
Jelenia Góra, Polsko, květen 2017)
Tomáš Bort (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice) – 2. místo
Ondřej Navrátil (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice) – 3. místo


Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (Lidice, červen 2017)
Johana Kalinová (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice)- čestné uznání (grafika)
Lucie Nováková (ze třídy p. uč. Jarmily Novákové) – medaile (fotografie)
Dorotea Graclová (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice) - čestné uznání (fotografie)
Monika Horáková (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice) - čestné uznání (fotografie)
Karolína Vlčková (ze třídy p. uč. Anny Šťastné, pobočka Dobrovice) - čestné uznání (fotografie)
Anna Karhanová (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové) – medaile (prostorové objekty)
Barbora Kristlová (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové) – medaile (prostorové objekty)
medaile škole za mimořádně úspěšnou kolekci prací v technice výtvarné objekty:
Giulia Amerighi (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Barbora Blažková (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Jana Brokenická (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Štěpán Gregora (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Veronika Hudečková (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Ema Kočí (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Richard Košek (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Eva Kovářová (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Barbora Kristlová (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Klára Kvačková (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Magdalena Odnohová (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Martin Procházka (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Viktorie Skalková (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Bára Strnadová (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Eva Svárovská (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Eva Šonská (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
Lucie Tomková (ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)
kolektivní práce dětí „Hudební nástroje“ (žáci ze třídy p. uč. Mirky Koubkové)


Mezinárodní soutěžní festival Chernomorski Zvutsi (Balchik, Bulharsko, červen
2017)
pěvecký sbor JIŘIČKY (pod vedením p. uč. Jiřiny Jiřičkové) – cena „Future of Europe“


Ústřední kolo soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ (Šternberk, říjen 2017)
žáci ze třídy p. uč. Mirky Koubkové – zlaté pásmo za práci „Papírové kameny“
Simona Engelová, Anna Hromasová, Štěpán Gregora, Eliška Jenišová, Natalie Kadlečíková, Klára Kvačková, Hana Lísková, Magdalena Odnohová, Markéta Poddaná, Anna Sedláčková, Viktorie Skalková, Eliška Skřivanová, Bára Strnadová, Kryštof Šedivec, Antonie Šolcová, Marie Šonská, Eliška Šubrová, Anežka Váchová

 

žákyně ze třídy p. uč. Mirky Koubkové - bronzové pásmo za práci „Plátování“:
Kateřina Veselá, Eva Šonská, Eva Niedermertlová

 

Lucie Nováková (ze třídy p. uč. Jarmily Novákové) – čestné uznání za kolekci fotografií
„Zamrzlí v čase“


 

Všem soutěžícím srdečně gratulujeme ke krásným úspěchům a pedagogům děkujeme za
vynikající vedení žáků.


Z fotogalerie

Slideshow picture
Slideshow picture
Slideshow picture
Slideshow picture

Soubory na naší škole

Smyčcový orchestr

Smyčcový orchestr

Dlouholetá tradice a vysoká kvalita je našemu smyččovému orchestru dobrou vizitkou nejn doma ale i v cizině...

Pěvecký sbor Jiřičky

Pěvecký sbor Jiřičky

Pěvecký sbor Jiřičky sdružuje děvčata i chlapce ve věku od 7 do 17 let a funguje od roku 2004...

Flauto Collegium

Flauto Collegium

Soubor zobcových fléten působí od roku 2005 a skládá se ze současných i minulých žáků a vyučujících...

Všechny soubory